Електронски кодови Безбедна во просторијата со 200 записи K-FG800

Опис:

Уникатен, компактен дизајн, сефот со горниот отвор на фиоката е идеален кога се обидувате да заштедите простор. Заглавен во кредиенца или ноќна маса, овој сеф собира лаптоп од 15 инчи и низа други скапоцености. Врвната опција за отворање овозможува лесен пристап и 4-цифрен код, поставен од корисниците, го заклучува и отклучува сефот.

 

 

Model No: K-FG800
Надворешни димензии: W400 x D350 x H145 mm
внатрешни димензии: W396x D346 x H98 mm
GW / NW: 13/12 килограми
Материјал:
капацитет 14L
лаптопот 15 ”
Дебелина на листот (панел): 4 мм
дебелина на листот (безбедно): 2 mm
20GP / 40GP Количина (без палета): 930/1946 парчиња


Детали за производот

Ознаки на производот

Основен опис

Безбедносните сефови Mde се изградени со користење на најнова технологија за подобрување на безбедноста и удобноста на гостите во хотелот. Дигиталните сефови се лесни за корисниците, обезбедуваат максимална безбедност и се напојуваат со најновите напредни процесори. 

Безбедни карактеристики на хотелот:

Мастер код и клуч за надминување на менаџерот на хотел за пристап во итни случаи.

Мулти-корисник Безбедносна тампон-очигледна LED тастатура.

4-6 цифрен пински код за гостин со ресетирање кога вратата е отворена.

Предупредување за визуелно предупредување за слаба батерија.

Факултативна рачна ревизорска патека со екстра цена, која ги бележи последните 100 отвори на сефот.

Датумот може да се програмира за да се овозможи контрола на употребата на ревизијата со печат на време / датум.

Се испорачува со 4 x AA алкални батерии.

Погоден за складирање на повеќето лаптоп компјутери и таблети меѓу другите скапоцености.

Може безбедно да се заштрафе низ основата или задниот до подот или wallидот (се испорачува комплет за фиксирање).

Како да се инсталира:

Пред-дупчат дупки во основата и задниот wallид на сефот.

Се испорачува со завртки за прицврстување за прицврстување на wallид од тули или на бетонски под.

Ставете го безбедно во позиција и обележете ги точките за дупчење преку претходно дупчат дупки.

Извадете го сефот и направете дупки користејќи електрична вежба со illидарска бургија.

Ставете го безбедно назад во позиција, ставете завртки и затегнете за да се зацврстат.

Не може да се менуваат завртките освен ако не се отвори безбедна врата.

 


  • Претходна:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја